Świetliki

• Ewa Walkowiak

• Milena Krysztofiak

• Ewa Czarnecka

W miesiącu październiku  porozmawiamy o:

• „Moja miejscowość – mój region”
  • „Idzie jesień przez ogród i sad”
  • „Idzie jesień do… zwierząt”
  • „Co z czego otrzymujemy?”

W ramach projektu edukacyjnego „Polska mój kraj” pojedziemy na wycieczkę
do skansenu miniatur w Pobiedziskach – poznamy ważniejsze budowle i zabytki Poznania
i naszego regionu.  Posłuchamy również  wierszy, baśni, legend i piosenek opowiadających
o naszym mieście. W Dniu bez Zabawek zaprojektujemy i wykonamy makietę naszego miasta, herb miasta Poznania oraz różne gry planszowe.

Weźmiemy udział w zajęciach badawczych „Orzechy i orzeszki” poznamy właściwości wybranych produktów; będziemy uważnie obserwować, wyciągać wnioski i rozwojach nasze umiejętności rachunkowe.

W październiku nasza grupa weźmie aktywny udział w Europejskim Tygodniu Kodowania #CodeWeek 2021. Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do wszystkich zainteresowanych programowaniem. Kodować można od najmłodszych lat na edukacji matematycznej, społecznej, językowej, artystycznej, również offline.

W miesiącu wrześniu porozmawiamy o:

• „To jestem ja”
  • „Moja grupa”
  • „Tydzień z kropką”
  • „Moja droga do przedszkola”
  • „Idzie jesień ….przez las, park”

Weźmiemy udział w Poznańskich  Igrzyskach Przedszkolaka z okazji Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 51 na osiedlu Lecha.

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ Z DARAMI NATURY ŚWIAT NIE JEST PONURY” pojedziemy  do Centrum Leśnej Przygody „Szumi bór” do Rajmundowa Nadleśnictwo Czerniejewo.

Ponadto będziemy świętować:

• Międzynarodowy Dzień Kropki