Muchomorki

2. Wakacyjne wspomnienia

3. Kraina grzeczności

4. W owocowym raju

Po wakacyjnej przerwie spotykamy się ponownie w przedszkolu. Zapoznamy się z nową nazwą grupy „Muchomorki” oraz nowymi koleżankami i kolegami. Wybierzemy się także na wycieczkę po najważniejszych miejscach w budynku oraz wspólnie ustalimy zasady bezpiecznego korzystania z naszego sprzętu terenowego w ogrodzie przedszkolnym. Ponadto nauczymy się nowej piosenki pt. „Skarby przedszkolaka” i pogramy na instrumentach perkusyjnych z podziałem na role.

W drugim tygodniu września będziemy wspominać nasze minione podróże. Z tej okazji przyniesiemy do przedszkola skarby przywiezione z wakacji. Będziemy je opisywać i przeliczać z zastosowaniem liczebników głównych, po czym wszystkie trafią do naszego nowego kącika tematycznego związanego z wakacjami. Ponadto wykonamy pracę plastyczną pt. „Morskie fale” z wykorzystaniem kredek i kolorowej plasteliny.

W trzecim tygodniu wybieramy się w podróż do krainy grzeczności. Z tej okazji uważnie wysłuchamy wiersza G. Jędryki pt „Grzeczne słowa” i wspólnie stworzymy Kodeks Przedszkolaka. Nauczymy się również piosenki pt. „Czarodziejskie znam wyrazy”, która doskonale wprowadzi nas w krainę grzeczności. Ponadto czekają nas zabawy badawcze z wodą. Dzięki temu dowiemy się jakie przedmioty z naszej sali mogą pływać, a jakie zatoną w wodzie.

W ostatnim tygodniu będziemy rozmawiać o owocach. Poznamy nazwy i wygląd różnych owoców, a także drzew, na których rosną. Dowiemy się także jaka jest różnica między owocami krajowymi i egzotycznymi. Pobawimy się także w zabawę dydaktyczną pt. „Gdzie leży owoc?” z wykorzystanie takich określeń jak: „na”, „pod”, „za”, „przed”, „obok”. Ponadto wykonamy pracę plastyczną pt. „Czerwone jabłuszko” oraz zamienimy się w prawdziwych kucharzy, którzy przyrządzą smaczną sałatkę owocową.