Muchomorki

• Maja Niezborała

• Karolina Tomaszewska

• Monika Ziemlińska

Założenia dydaktyczno – wychowawcze na wrzesień:

• Poznajemy naszą salę
  • Nasze przedszkole
  • Tydzień z kropką
  • Razem Się bawimy

W pierwszym tygodniu dowiemy się jak ciekawie można spędzać czas w przedszkolu. Poznamy imiona kolegów z grupy oraz zapamiętamy swój znaczek. Przypomnimy sobie o zasadach właściwego zachowania się przy stole i w łazience. Poznamy również piosenkę „Dzień dobry dzieci” i będziemy ją ilustrować ruchem.

W drugim tygodniu lepiej poznamy przedszkole: naszą salę, szatnię i ogród przedszkolny. Poznamy również bliżej naszych kolegów podczas wspólnych zabaw i pląsów. Nauczymy się piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”. Będziemy wskazywać i nazywać swoje części ciała. Ustalimy wspólnie kodeks zasad zachowania w przedszkolu, który będziemy starać się przestrzegać.

W kolejnym tygodniu obchodzić będziemy kropkowy tydzień. Z tej okazji poznamy historię Vashti-dziewczynki, która uwierzyła w siebie. Wykonamy prace plastyczną z wykorzystaniem kropek. Będziemy liczyć i segregować kropki. Weźmiemy też udział w festynie rodzinnym Festyn.kropka.pl

W ostatnim tygodniu przypomnimy sobie zasady, których należy przestrzegać w przedszkolu. Nauczymy się piosenki o czarodziejskich słowach i będziemy starać się używać ich na co dzień. Będziemy bawić się na świeżym powietrzu, podczas spacerów szukać liści, kasztanów i żołędzi do naszego kącika przyrodniczego.